top of page
DSC_6236 (Copy).JPG

„Dotknij Olimpijskiego Medalu”

 

W ramach projektu „Dotknij Olimpijskiego Medalu”, który jest realizowany przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi, uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z prawdziwymi olimpijczykami. Spotkanie zaaranżował v-ce prezes RROI Tomasz Rosset.

 

Gościem zaproszonym na to spotkanie był brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 roku, genialny wioślarz - pan Kajetan Broniewski. W spotkaniu wziął udział również pan Mieczysław Nowicki, dwukrotny medalista olimpijski a tym samym jeden z najlepszych polskich kolarzy.

Kajetan Broniewski opowiadał o swoich zmaganiach sportowych oraz o nie zawsze łatwej drodze do sukcesu. Uświadomił wszystkim, że warto marzyć i dążyć do realizacji tego co dla nas jest w życiu najważniejsze. Dzięki temu spotkaniu każdy obecny mógł dotkną a nawet zawiesić na własnej szyi prawdziwy medal olimpijski.

W prezencie dla szkoły otrzymaliśmy „Leksykon Polskich Olimpijczyków Regionu Łódzkiego” z autografami naszych gości. Obiecano nam, że jest to pierwsze takie spotkanie z prawdziwym olimpijczykiem, ale nie ostatnie.

Trzymamy za słowo!

                                                                                                                             Edyta Szeląg

zdalne.png

Przystań w sieci

 

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „ Przystań w sieci ‘’, którego celem jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w internecie oraz nauczenie ich krytycznego podejścia do treści, jakie znajdują w sieci. Organizatorami tej inicjatywy są Facebook, NASK i UNICEF Polska. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W związku z tym faktem podjęliśmy działania związane z realizacja Projektu. Dwoje nauczycieli z naszej szkoły zrealizowało kursy e-learingowe związane z bezpieczeństwem w sieci internet o następującej tematyce:

1. Prywatność w sieci

 2. Cyberprzemoc

3. Cyberzagrożenia

4. Szkodliwe i niebezpieczne treści

5. Cyfrowe ślady i reputacja online

6. Fałszywe informacje

Następnie nauczyciele, którzy odbyli powyższe szkolenia, nadzorowali przeszkolenie wszystkich uczniów klas VII i VIII, udostępniając im odpowiednie szkolenia. W wyniku tych działań wszyscy uczniowie z  klas VII i VIII oraz nauczyciele  zdobyli Certyfikaty.

Dzień 22 marca 2021 roku został ogłoszony w naszej szkole Dniem Nowych Technologii Informacyjnych. Do tej inicjatywy przystąpili niemal wszyscy  uczniowie i nauczyciele, oraz przedszkolaki. Plakat reklamujący to wydarzenie został wykonany przez uczniów Koła Informatycznego „Razem w chmurze”. Oto niektóre z inicjatyw podjętych przez nauczycieli tego dnia:

 Aktywności Godziny Kodowania

“Po co komu woda” prezentacja multimedialna. Wykorzystanie programu Genially.

“Obieg wody w przyrodzie” - prezentacja multimedialna oraz praca z korzystaniem programu Genially. Minecraft: Wodna podróż”

Eksploruj i buduj podwodne światy za pomocą kodu.

“Wiosna w przyrodzie”prezentacja w Genially

“Co nowego na wiosnę- Wiosenne nowiny”-  wykorzystanie multibooka,  pokaz zdjęć, ćwiczenia interaktywne. Praca w aplikacji Office 365- teams.

Bawimy się słowami - omówienie lektury Agnieszki Frączek pt. “Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” z wykorzystaniem prezentacji w GENIALLY współdzielonym z wykorzystaniem aplikacji Office365

Ćwiczenia interaktywne, mapy  interaktywne, filmy edukacyjne z historii -  multibook

Ilustracja lekcji muzyki filmami, prezentacjami z koncertów, video-prezentacje gry na instrumentach

 

Publikacje w internecie-poznajemy program Sway

Kahoot - Wyrażenia algebraiczne

Wykonywanie ćwiczenia w formie quizu przygotowanego w aplikacji Forms

Ilustracja lekcji muzyki filmami,prezentacjami z koncertów, video-prezentacje gry na instrumentach

Jak tworzyć ankiety? -praca w aplikacji Forms

Ćwiczenia interaktywne, filmy ( prezentacje) edukacyjne – multibook

Korzystanie z narzędzi pracy w chmurze (Teams zadania)

Symetralna odcinka – geogebra i youtube

Praca z multibookiem

Praca z flipbookiem

Korzystanie z narzędzi pracy w chmurze (Teams zadania)

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas młodszych tzn. V i VI odbyły wybrane szkolenia na platformie e-learingowej Sieciaki  (Ofiara cyberprzemocy, Sprawca cyberprzemiocy, Świadek cyberprzemocy i Hejt).

7 czerwca 2021 roku została zorganizowana akcja „Wiersz, piosenka czy tez scenka na temat bezpieczeństwa w sieci”. Dzieci miały wykazać się znajomością tematu, w interesejujacy dla nich sposób przedstawić zadany  temat, sfilmować  materiał  przesłać do nauczyciela informatyki przy użyciu aplikacji Teams.

21 czerwca 2021 roku to Dzień Świadomego Korzystania z internetu w naszej szkole. W tym dniu najciekawsze prace zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły i zaprezentowane wszystkim zainteresowanym.

Zapraszamy do oglądania:

https://spskoszewy-my.sharepoint.com/:v:/p/aneta_lyszcz/EdCGbgCwK7hBsInM5VUNMcUB31f_w7IWLt3B2-Z9ruhJJg?e=28sgwq

https://spskoszewy-my.sharepoint.com/personal/milosz_szubert_spskoszewy_com/Documents/Pliki%20z%20czat%C3%B3w%20w%20aplikacji%20Microsoft%20Teams/projekt.mp4

https://spskoszewy-my.sharepoint.com/personal/malgorzata_skrobisz_spskoszewy_com/Documents/Microsoft%20Teams%20Chat%20Files/20210617-3_720p%201.mp4

poddd.png
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w SP w Skoszewach.

 

    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż wynika z występowania u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów (21.III)  W tym dniu symbolem niedopasowania chromosomów jest również zakładanie dwóch różnych skarpet, by w ten sposób podkreślić, że „bycie innym, niż  inni” nie sprawia, że ktoś jest gorszy. W tym roku także nasza szkoła, zarówno uczniowie jak i  dzieci z oddziałów przedszkolnych,  przyłączyła się do tej ogólnoświatowej akcji realizując jednocześnie działania w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „ Crossing the Borders; Social Inclusion of People with Disabilities” (Przekraczanie Granic; Integracja Społeczna Osób Niepełnosprawnych) - sektor Edukacja Szkolna, akcja KA2 Współpraca Szkół, projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+” 2018-1-TR01-KA229-059869_4)

    Podczas stacjonarnych i zdalnych zajęć uczniowie poznali: Czym jest zespół Downa?;
    Z jakimi problemami muszą borykać się osoby dotknięte tą wadą?        Uświadomili też sobie,
że pomimo swojej odmienności są to osoby pełne życzliwości i radości życia,  mające takie same marzenia i potrzeby, jak każdy z nas. Kolorowymi, nie do pary skarpetami symbolicznie podkreślili swoją łączność z osobami z zespołem Downa.

Bardzo dużym odzewem spotkała się nasza propozycja nadsyłania w dniu 21 marca wspólnych, „skarpetkowych” rodzinnych zdjęć, nierzadko ubierając w nie nawet czworonożnych domowników. Zachęcamy do obejrzenia poniższej prezentacji.

https://spskoszewy-my.sharepoint.com/:p:/p/monika_ruszkiewicz/EQsynA-HxtVIm5YWRPg-Gw0BOLW43_WkgvtMTJMLzdSSCA?e=eavf3u

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za kreatywne pomysły, które pozwoliły uświetnić nasze działania.

                                                                                                                    Monika Ruszkiewicz                                     

 Szkolny koordynator projektu Erasmus +

FB_IMG_1617173921558.jpg

Wspieranie przez przytulanie

 

  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest ; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

 

Św. Jan Paweł II

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wspieranie przez przytulanie" organizowanej przez Klub 18 bpd JW 1382 Dom Żołnierza oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku Białej.

 

Wykonali piękne karteczki-serduszka ze słowami życzliwości, otuchy oraz wsparcia, które trafiły do domów opieki, hospicjów oraz osób osamotnionych.

 

Dziękujemy za zaangażowanie, dobre serce oraz chęć niesienia pomocy.

 

Nauczyciele świetlicy.

IMG_20210319_104635821 (Copy).jpg

„ Witamy Wiosnę”

 

19 marca uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami powitali Panią Wiosnę  na zdrowo i zielono. Dzieci zielonym kolorem w swym ubiorze zaakcentowały jej nadejście.

 

Podczas drugiego śniadania spożywały zielone owoce i warzywa, które są niezbędne w naszej codziennej diecie ,
a szczególnie w okresie wiosennym.

 

 

Aby uatrakcyjnić ten dzień wychowawcy przeprowadzili z dziećmi różnego rodzaju zabawy i zajęcia o tematyce wiosenno-zdrowotnej.

 

Wedle tradycji w celu pożegnania zimy uczniowie udali się z kukłą Panny Marzanny do pobliskiej rzeki, aby odprawić ją do morza.

 

Na twarzach wszystkich uczniów gościł uśmiech i zadowolenie.

 

                                                                           Wychowawcy klas I-III

vib2.png

Ostatki online? Niemożliwe nie istnieje.

Z okazji Ostatków postanowiliśmy dać naszym uczniom trochę śmiechu, zabawy i luzu.

Każdy kto 16.02.21 przebrał się w strój karnawałowy nie musiał mieć pracy domowej, odpowiadać na lekcji i pisać lotnych kartkówek.

 

Uczniowie bardzo chętnie, zabawnie i kreatywnie podeszli do tematu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Zuzanna Miller

Samorząd Uczniowski

FB_IMG_1611563100824.jpg

Cudaki....

 

W dniu 23 stycznia 2021 roku nasz szkoła po raz drugi wzięła udział w turnieju ,, Cudaki na siatce 2021’’, zorganizowany przez sztab WOŚP.

 W turnieju wzięło udział sześć drużyn, trzy z gminy Nowosolna oraz trzy ze Strykowa. 

Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze, zachowując oczywiście reżim sanitarny i respektując zasadę fair-play. Każdy zespół reprezentował wysoki poziom ale nasza drużyna była nie do pokonania.

 

Po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła 1 miejsce i otrzymała puchar Szefa Sztabu WOŚP.  

 

Justyna Żeromińska 

IMG_20201104_093137.jpg

Ślubowanie

Pierwszoklasiści z klasy 1A ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach są już pełnoprawnymi uczniami. 04 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

 

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

 

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg pytań związanych ze szkołą.


Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorową kredką aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Zofia Okońska.

 

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplom i upominek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzę wspaniałych wyników w nauce i fantastycznych przyjaciół.

                                                                       

                                                           Wychowawczyni: Monika Żaromińska

received_623031945030671.jpeg

Spotkanie z policjantami kl. 1a i Ib

119891361_657685688495988_19870439753265

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły jak również pobliskich miejscowości. Kolejny już raz, aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Plastik? Reaguję.

 

Redukuję. Rezygnuję”.

Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku było także kreatywnie, młodzi ludzie poprzez wiersze, listy i piosenki przekonywali społeczność szkolną do ograniczenia ilości odpadów w najbliższym otoczeniu. Szkoda, że pomimo wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców, ciągle jeszcze są osoby, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Aleksandra Frankenberg

IMG_2106.JPG

KLASY DRUGIE  W TORUNIU

Podążając za słowami piosenki pt. „Jestem Polakiem”:

„Toruń z daleka pachnie
Bo słodki zapach pierników kusi mocno nas”

uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach 15 czerwca 2021r wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Torunia, by poczuć zapach pierników.

Podczas podróży Pani Przewodnik zdradziła kilka ciekawostek dotyczących tego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od centralnej części Starego Miasta czyli Starówki Toruńskiej

(mury obronne, rynek, ratusz). Mieliśmy okazję zobaczyć, gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik. Duże wrażenie wywarła na dzieciach informacja, że katedrę św. Janów, którą zwiedziliśmy odwiedził 7 czerwca 1999r. sam Jan Paweł II.

 

Ojciec Święty pomodlił się najpierw na klęczniku, a potem dokładnie obejrzał całą kaplicę kopernikańską, w której stoi gotycka brązowa chrzcielnica w formie kielicha na kamiennym trzonie. To tu przed wiekami został ochrzczony wielki toruński astronom. Na pamiątkę pobytu Jan Paweł II zostawił w katedrze kielich, który na stopce ma sygnaturkę z herbem papieskim. Uczniowie nie mogli nadziwić się, że kiedyś po tych samych posadzkach po których one teraz chodzą, kroczył tak wyjątkowy i znany im człowiek.

Zobaczyliśmy także: Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Statuetkę Flisaka, Krzywą Wieżę czy figurkę Osiołka. Nie mogło obyć się bez kupienia pamiątek z tego pięknego miejsca.

Odwiedziliśmy także Żywe Muzeum Piernika, gdzie każde dziecko zapoznało się z tajnikami powstawania ciasta na pierniki, a także uczestniczyło w procesie wyrobu i wypieku własnego piernika. Uczniom spodobał się także seans w Planetarium. Co niektórzy, gdy ujrzeli ugwieżdżone niebo oddali się w objęcia MorfeuszaJ

Po takich trudach apetyt wszystkim dopisał i domowy obiad, który na nas czekał zniknął szybko z talerzy podróżników. Naszą przygodę z Toruniem zakończyliśmy rejsem statkiem po Wiśle.

W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć „Restauracji pod złotymi łukami” ,gdzie dzieci mogły zaspokoić swój apetyt ulubionymi przekąskamiJ Tak posileni byliśmy w stanie dotrzeć do naszej szkoły, gdzie na swoje pociechy czekali już stęsknieni rodzice.

Nauczanie zdalne było ciężkim czasem dla uczniów jak i nauczycieli dlatego taka wycieczka była nie tylko fantastyczną formą spędzenia czasu, ale także możliwością integracji dzieci, czerpania radości z bycia ze sobą, powrotem do upragnionej normalności.

Zaprawieni w bojach uczniowie już planują wyruszyć po nową przygodę, ale to już za kilka miesięcy.

Teraz wszyscy odliczają dni do upragnionych wakacji…..

Dziękujemy Pani psycholog Kasi i Pani pedagog Monice za pomoc i wsparcie na wycieczceJ

 

Agata Choła, Anna Majka

3.jpg

Wirtuana wizyta partnerska  w SP w Starych Skoszewach

 

 

W dniach 31 maja – 4 czerwca 2021r, byliśmy po raz pierwszy organizatorami wirtualnej mobilności w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + „ Crossing the Borders; Social Inclusion of People with Disabilities” (Przekraczanie Granic; Integracja Społeczna Osób Niepełnosprawnych) - sektor Edukacja Szkolna, akcja KA2 Współpraca Szkół, projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+” 2018-1-TR01-KA229-059869_4).

Wizyta była ostaną zaplanowanych na lata 2018 – 2021 spotkaniem przedstawicieli szkół partnerskich: Łotwy,Rumunii i Turcji. Pierwotnie miała się odbyć stacjonarnie w kwietniu 2020r., jednakże ze względu na sytuację epidemiczną w Europie i na świecie została odwołana. 

Pełni zapału i pomysłów przystąpiliśmy do planowania i realizacji wirtualnej mobilności. Pierwszy dzień to dzień  zapoznania z naszą szkołą . Zrobiliśmy to prezentując  o niej krótki film. Uczniowie  mieli też  okazję podczas swobodnych rozmów online wymienić się   opiniami o swoich szkołach, ulubionych lekcjach, czy sposobach spędzania  wolnego czasu. Chcąc pokazać  walory najbliższej okolicy zaprosiliśmy naszych wirtualnych gości do Pasieki w Lipce, przybliżając im tajniki życia pszczół i produkcji miodu. Pokazaliśmy, jak można samodzielnie wykonać świecę  z  pszczelego wosku, który oprócz tego, że pięknie pachnie, to  ma też walory lecznicze.

W kolejnych dniach – podzielonych tematycznie przy aktywnym udziale uczniów powstały  lapbooki  o krajach  biorących udział w projekcie. U nas to wyzwanie podjęła klasa III b,  wykonując lapbooki o Rumunii. Trzeba przyznać, że były to bardzo twórcze zajęcia dające wszystkim  uczestnikom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanej  pracy.  Również podczas warsztatów teatralnych, których owocem były  krótkie scenki opowiadające o przyjaciołach ze  Stumilowego Lasu, którzy podjęli się wyzwania uszczęśliwienia  jednego ze swoich kompanów,  uczestnicy wykazali się  świetną inwencją  i kreatywnością w swoich  pomysłach  Z naszej strony to zadanie wykonały na 6+  uczennice z klasy VI b i IV. Dziewczyny były też autorkami  prezentacji o naszym kraju. Z wielkim entuzjazmem  ze strony partnerów  zostały również   przyjęte  warsztaty teatralne dla nauczycieli, prowadzone przez  zaproszoną instruktorkę teatralną, p. Sylwię Gajewską.  Pedagodzy 4 szkól partnerskich stacjonarnie lub  online mieli okazję poznać i przepracować wiele ćwiczeń i zabaw dramowych przydatnych w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Podsumowaniem
5 dni wirtualnych spotkań była prezentacja  przygotowana  przez jednego z uczestników projektu, (już naszego absolwenta), Gilberta Szeląga, która  niczym klamra spinała 3 lata międzynarodowej współpracy.

 

Realizując wizytę w alternatywnej formie byliśmy ciekawi, jak poradzimy sobie z tym wyzwaniem? Jak obiorą to nasi partnerzy? Czy wszystko przebiegnie według naszych założeń? Na szczęście nasze obawy okazały się bezpodstawne.  Plan został wykonany w 100%,
a co najważniejsze  bez zakłóceń technicznych. Żałujemy jedynie, że nie mogliśmy gościć naszych partnerów „na żywo”, ale spotkania online dostarczyły nam równie wiele pozytywnych emocji
oraz  radości ze wspólnej pracy i przede wszystkim niezapomniane wspomnienia.

 

Poniżej przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów prezentowanych podczas wirtualnej mobilności. 

Prezentacja o szkole – montaż- Juliusz Danielewicz kl. VIII a, lektorka- Aleksandra Ruszkiewicz, absolwentka naszej szkoły

https://youtu.be/bUy7RdrVSEI

 

Warsztaty pszczelarskie- montaż- Jan Jeżewski kl. VIII a , lektorka lektorka- Aleksandra Ruszkiewicz, absolwentka naszej szkoły

https://youtu.be/4UaN2_bVA9c

 

 

Prezentacja o Polsce – Barbara Borkowska kl. IV, Zuzanna Miller, Maja Piwońska, Adrianna Zakrzewska – kl. VI b

https://spskoszewy.sharepoint.com/:p:/s/Projekt117/EZEOnb-TlvxDuS9S2yQ7Ah8BotDIsmS1YoT4HdDJ86kWnw?e=tOcZ3w

 

„Jedenaste: Nie wykluczaj!” - przedstawienie projektowe przygotowane w 2019.  https://youtu.be/V3INkR87few

 

Prezentacja podsumowująca projekt – montaż- Gilbert Szeląg, absolwent naszej szkoły.

https://youtu.be/T7PPOsLbbwc

 

Monika Ruszkiewicz

Szkolny koordynator projektu.

WhatsApp Image 2021-03-20 at 16.22.45.jp

Pomoc zwierzakom z azylu - akcja charytatywna

 

Na terenie naszej szkoły w dniach 8.02 - 11.03 zorganizowałyśmy akcję charytatywną dla zwierzaków z azylu Cztery Łapy - Żychlin. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiłyśmy uczniów klas 1 - 3.

W organizacji akcji mogłyśmy liczyć na pomoc koleżanek i kolegów z klasy, a także naszej wychowawczyni. Wspólnie wykonaliśmy plakaty informujące o zbiórce potrzebnych rzeczy dla azylu. Dodatkowo odwiedziłyśmy wszystkie klasy, by szczegółowo opowiedzieć o wsparciu dla czworonożnych przyjaciół.

Naszej akcji towarzyszył konkurs, który polegał na wskazaniu klasy z największą liczbą darczyńców. Konkurs wygrała klasa 1 b, która otrzymała dyplom z podziękowaniami. Natomiast każde dziecko z tej klasy dostało długopis i batona.

Wszystko to, co udało nam się zebrać zawiozłyśmy do schroniska. Pracownicy azylu bardzo się ucieszyli z tak wielu, różnorodnych podarków.

Korzystając z okazji przeprowadziłyśmy też krótki wywiad, z którego dowiedziałyśmy się, że azyl istnieje od 7 lat, a miejsce, w którym byłyśmy funkcjonuje od ok. 4 lat.

Największą dla nas przyjemnością było wyprowadzenie na spacer trzech piesków: Uszatki, Róży i Mai. Pieski były naprawdę słodkie. Maja bardzo wariowała. Róża była bardzo grzeczna, a Uszatek był bardzo ciekawski i chętny do zabawy.

Dla nas to wydarzenie było bardzo emocjonujące. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zorganizujemy podobną zbiórkę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom klas młodszych oraz ich rodzicom za zaangażowanie w akcję charytatywną.

 

Oliwia Pacyna i Pola Spychała (kl. 3 b)

WhatsApp Image 2021-03-30 at 17.08.32 (4

SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH I - III

12 marca, w dniu w którym KRÓLOWA NAUK - MATEMATYKA ma swoje święto, klasy młodsze ogłosiły Szkolny Tydzień Matematyki. Matematyczna zabawa trwała od 15 do 19 marca.

Poniedziałek był dniem TWÓRCZYCH PRZERW, podczas których uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, rebusy, sudoku, łamigłówki i zagadki logiczne.

Tematem wtorkowych WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH w klasach pierwszych i drugich było kodowanie. Natomiast w klasie III a uczniowie do zabaw i gier matematycznych wykorzystali kości, a uczniowie klasy III b szukali matematyki podczas składania shurikena sztuką origami.

Środa była dniem KLASOWYCH RYWALIZACJI. W klasach pierwszych odbył się konkurs pt. „Mistrz dodawania i odejmowania”, a w klasach drugich i trzecich konkurs pt. „Mistrz tabliczki mnożenia”.

W czwartek przedstawialiśmy matematykę w pracach plastycznych. Tematami KLASOWYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH były: dla klas pierwszych „Figurolandia - świat złożony z figur geometrycznych”, dla klas drugich „Śmieszne i szalone liczby”, a dla trzecich „Cyfrolandia - świat złożony z cyfr”.

Swoją miłość do królowej nauk pokazaliśmy w piątek ubierając się w stroje zainspirowane matematyką. MODĄ MATEMATYCZNĄ zakończyliśmy Szkolny Tydzień Matematyki.

Piątek był również dniem podsumowującym cały tydzień. W każdej klasie została przygotowana wystawa prac matematycznych oraz poznaliśmy laureatów klasowych konkursów.

 

Oto oni:

„Mistrz dodawania i odejmowania”

kl. I a - Lidia W., Stefania Cz., Mateusz K., Maksymilian W., Ksawery P., Kacper K.

kl. I b - Marcel P., Lena B., Robert J., Mateusz L.

„Mistrz tabliczki mnożenia”

kl. II a - Zuzanna J., Joanna C., Liliana S., Joanna N., Stanisław C.

kl. II b - Aleksy K., Kacper G., Sandra P., Klara Ch., Zofia R.

kl. III a - Julia Ż., Szymon P., Przemysław G., Oliwia W.

kl. III b - Marcel C., Elżbieta C., Julia R.

„Figurolandia - świat złożony z figur geometrycznych”

kl. I a - Maja W., Jan S., Mateusz K., Iga K., Antonina A.

kl. I b - Łukasz M., Lena Ś., Robert J.

„Śmieszne i szalone liczby”

kl. II a - Joanna C., Oliwia Ch., Matylda M., Zuzanna J.

kl. II b - Aleks K., Szymon R., Martyna L., Michał Rz.

„Cyfrolandia - świat złożony z cyfr”

kl. III a - Przemysław G.

kl. III b - Nadia O., Zuzanna J., Elżbieta C., Jagoda C., Julia K.

Laureaci konkursów zostali nagrodzeni ocenami, punktami, medalami i dyplomami. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz punkty.

Podczas Szkolnego Tygodnia Matematyki wszyscy świetnie się bawili. Już nie możemy doczekać się świętowania w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ewa Szubert

20210216_092429 (1) (Copy).jpg

Dzień śmiesznych figur

 

W dniu 16. 02. 2021 r. w klasie 1b odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Dzień śmiesznych fryzur”. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych fryzurach oraz własnoręcznie wykonanych maskach.  

 

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Joanna Spychała

received_3628650563920559.jpeg

Gry i zabawy ruchowe na śniegu

W dniu 15.02.2021r aby miło rozpocząć tydzień Pani Justyna, Pani Kamila i Pan Czarek zorganizowali lekcję otwartą "Gry i zabawy ruchowe na śniegu" dla klas 1-3.

 

Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach : przewożenie rannego, traf do celu, tor przeszkód oraz wieża. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i zmotywowanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego zimą .

 

Jak dopisze pogoda to może uda się powtórzyć zabawę.


Pozdrawiają Justyna,Kamila i Czarek

MicrosoftTeams-image.png

Brawo Młode Skoszewy!

 

 

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Przeglądzie Piosenki o Łodzi. Była to już XXVI edycja „Łódzkich Skrzydeł”, która, ze względu na warunki epidemiczne, przebiegała w sposób zdalny – wysyłaliśmy zarejestrowane w szkole nagrania.

 

Miło nam poinformować, że w kategorii zespołów nasze Młode Skoszewy zajęły II miejsce piosenką „Spacer po Łodzi”, natomiast w kategorii solistów Ela Cosgrave z klasy III B zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Prząśniczka”.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wykonań naszych laureatów na naszym kanale na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=IyFoc9sNdvY

https://www.youtube.com/watch?v=dDKfVeexlTo

Katarzyna Kowalczyk

received_833162950758621.jpeg

Wyjazd do wioski indiańskiej Ia i !b

mm6.jpg

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na lekcjach w zależności od rodzaju zajęć był akcent matematyczny lub godzina przeznaczona na gry i zabawy związane z mnożeniem.

 

Uczniowie układali puzzle, grali w statki matematyczne w wersji z liczbami całkowitymi lub rozszerzoną tabliczką mnożenia.

 

Młodsi rozwiązywali przykłady na czas, tworzyli kolorową notatkę lub uzupełniali krzyżówkę. Na fizyce akcentem tego dnia była gra „Nakarm Studenciaka”, gdzie padł rekord ponad 6 tys. punktów.

 

 

Poza zabawą i uśmiechem zwieńczeniem były oceny z aktywności. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Monika Mirys

IMG20200911100627 (Copy).jpg

Innowacja pedagogiczna „Uroki regionu”

 

                W roku szkolnym 2019/2020 w ramach korelacji między przedmiotowej w Szkole Podstawowej w Skoszewach Starych wprowadzono innowację pedagogiczną „Uroki regionu”.

 

Według pomysłodawców innowacji p. Aleksandry Frankenberg nauczycielki geografii i biologii oraz p. Marcina Bartłoszewskiego nauczyciela języka polskiego i historii miała ona objąć uczniów ówczesnej klasy IV
i zostać przeprowadzona do końca roku szkolnego.

 

Ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią ograniczenia niektórych działań nie udało się przeprowadzić i projekt został zakończony dopiero teraz, we wrześniu 2020 r.             
               

Głównym założeniem w/w innowacji było lepsze poznanie środowiska lokalnego i dziedzictwa kulturalnego oraz zdobycie wiedzy na temat okolicznej  przyrody ożywionej i nieożywionej.

 

Dzieci podczas wycieczek i zajęć dostrzegały walory krajoznawcze i kulturalne ziemi, na której leżą Skoszewy, poznawały skały, gleby i rzeźby terenu naszej okolicy. Dużym przeżyciem było dla nich także przeprowadzenie badania stopnia zanieczyszczenia rzeki Moszczenica.   


                Uczniowie poznali także historię Skoszew i słowiańskiego grodziska, oraz odwiedzili dwór w Byszewach z którym silnie związany był jeden z najwybitniejszych pisarzy XX wieku Jarosław Iwaszkiewicz. Tam też usłyszeli nie tylko o twórcy opowiadania „Panny z Wilka” ale także o zasłużonej  dla regionu rodzinie Plichtów i mogli podziwiać  najokazalsze drzewo w okolicy czyli popularnego „Jarosława” – niezwykły dąb o ponad sześciometrowym obwodzie.


                Udział w projekcie i korelacja między przedmiotowa  oraz aktywizujące metody pracy sprawiły, że zajęcia edukacyjne były dla uczniów bardziej atrakcyjne niż te tradycyjne i jak wynika z ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej na zakończenie projektu,  wszyscy uczniowie klasy V chcieliby by tego typu innowacji było w szkole jak najwięcej.      

                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Aleksandra Frankenberg

                                                                                                                                             Marcin Bartłoszewski

20210621_093630 (Copy).jpg

Wycieczka klas pierwszych.

 

Większość osób nie lubi poniedziałków… Jednak poniedziałek, 21 czerwca, 2021 r. był dla klas pierwszych dniem wyjątkowym. Tego dnia odbywała się wycieczka. Uczennice i uczniowie klas 1a i 1b zebrali się wraz z rodzicami w miejscu zbiórki, niecierpliwie oczekując przyjazdu autokaru, który miał nas zabrać na wyprawę w nieznane. I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment – Pan przewodnik ogłosił rozpoczęcie wycieczki. Czas podróży nie dłużył się ze względu na widoki za oknem.

 

Najpierw znany niemal wszystkim Stryków ze swoim pięknym zalewem. Potem jazda autostradą, wiatraki i rzeka Ner. Wreszcie pierwszy cel wyprawy – ZOO Safari Borysew. Przed nami pierwsza atrakcja – podróż po terenie mini kolejką. Maleńkie wagoniki ciągnięte przez maleńką ciuchcię zabrały nas w niesamowitą podróż, podczas której poznaliśmy i poznałyśmy wiele nieznanych nam dotąd gatunków zwierząt.

 

Oczywiście największe wrażenie zrobiły na nas białe tygrysy i białe lwy, niezwykle unikalne. Były też gatunki bardziej znane: kolorowe papugi, alpaki, wielbłądy, zebry, kangury, strusie, pelikany i maleńkie małpki. No i bardzo wysoka żyrafa oraz groźne krokodyle. Była także dość leniwa foka. Ale chyba najprzyjemniejsza była wizyta w zagrodzie kóz. Były bardzo przyjazne. Pozwalały się głaskać. Małe kózki pozwalały nawet brać się na ręce. Wizyta w tym miejscu bardzo nam się podobała. T

 

o jednak nie był koniec przygód tego dnia. Pani Asia i Pani Monika zaplanowały więcej atrakcji. Następne było miejsce, z którego widać było tylko wysoki ziemny wał oraz długi betonowy murek na szczycie wału. Kiedy weszliśmy i weszłyśmy   po stromych schodkach na górę, okazało się, że za murkiem rozciąga się widok na wielką wodę. Niektórym z nas widok przypominał morze.

 

Okazało się jednak, że jesteśmy na brzegu ogromnego jeziora zwanego ”Jeziorsko”. Nad brzegiem jeziora znajdował się piękny, zabytkowy kościółek. Schroniliśmy i schroniłyśmy się przed upałem w cieniu jego murów, aby się posilić. Można powiedzieć, że był to dość angielski lunch – kanapki zjedzone siedząc na trawie :) Po posiłku nadszedł czas na ostatni punkt naszej wycieczki – piękne miasteczko Uniejów i wizytę w miejscowym zamku wybudowanym w XIV wieku. Z zamkiem w Uniejowie wiąże się legenda o Białej Damie.

 

Pan przewodnik udzielił nam wskazówek, jak ją odnaleźć. Nasze poszukiwania w zamkowym parku dały rezultat i w końcu udało nam się znaleźć pomnik Białej Damy. W drodze powrotnej, ktoś mnie zapytał: ”Za ile będziemy w Skoszewach?” Odpowiedziałem: ”Za około 10 minut.” W odpowiedzi usłyszałem: ”Ojej! Szkoda!” Więc to chyba była udana wycieczka.

 

Michał Pietrzyk

received_494909758396220.jpeg

Zawody w Bełchatowie

 

 We wtorek nasi uczniowie wzięli udział w długo wyczekiwanych wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Bełchatowie.

 

Widac,ze dzieci były spragnione rywalizacji ponieważ obecnych było ok.20 szkół. Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych 3 uczniów wróciło do domu z medalami :

Michał F Im w biegu na 100m kl.VII-VIII, 

Daniel S Im w pchnięciu kula kl.VII-VIII 

Milena L IIIm w skoku w dal kl I-VI

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach, ponieważ praktycznie wszyscy poprawili swoje wyniki a to najważniejsze, żeby isc cały czas do przodu

 

Pozdrawiamy Justyna,Kamila,Edyta,Czarek

WhatsApp Image 2021-04-22 at 16.12.09 (2

Projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię…”

 

Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Czytam, bo lubię…" zorganizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i Wydawnictwo Literatura. Projekt miał zasięg wojewódzki. Jego celem było popularyzowanie historii i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci oraz budowanie postaw prospołecznych i proobywatelskich.

Realizacja projektu trwała od listopada 2020 roku do marca 2021 roku i składała się z trzech etapów. W pierwszym etapie wychowawcy zapoznali uczniów z treścią książki autorstwa Beaty Ostrowickiej pt. „Jest taka historia.

 

Opowieść o Januszu Korczaku”. Podczas drugiego etapu dzieci uczestniczyły w spotkaniu online przygotowanym przez pracownika Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi - panią Wiolettę Bernat. W czasie wirtualnej lekcji młodym czytelnikom łatwiej było zrozumieć treść książki również dzięki Panu Skarpecie. Następnie uczniowie mieli czas na wykonanie zadań interaktywnych umieszczonych przez organizatora na padlecie.

 

Projektowi towarzyszył konkurs plastyczny, do którego inspiracją była poznana książka i obejrzana lekcja. Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Trzecie miejsce zdobyła Julia J. Wyróżnienia otrzymali Oliwia P. oraz Jakub O.

Udział w projekcie edukacyjnym „Czytam, bo lubię…" był bardzo pięknym i wzruszającym przeżyciem. Trzecioklasiści poznali Janusza Korczaka - pedagoga, lekarza, pisarza… człowieka, który poświęcił całe życie dla dobra dzieci, który uważał, że „dziecko ma prawo do godności (…), szacunku, bezpieczeństwa, miłości. Do tego wszystkiego, do czego mają prawo dorośli. Dziecko ma prawo domagać się tego od nich. I nie wolno go lekceważyć”.

 

Ewa Szubert

p6.jpg

Tydzień matematyczny 4-8

 

W tym roku klasy IV-VIII wzięły udział w Tygodniu matematycznym online. Zabawę rozpoczęliśmy       12-go marca kiedy to wypada Święto Matematyki. Zajęcia tego dnia przebiegły w formie gier i zabaw logicznych.

 

Chętni uczniowie mogli stworzyć grę i tak też się stało. W VIIa graliśmy w Minecrafta z równaniami. W związku z tym, że 14 marca przypadał na niedzielę, weekend 12-14 został poświęcony wypiekom π. W dzień tej liczby powstała relacja z ciast, pierniczków itp. Poniedziałek rozpoczął zmagania z tabliczką mnożenia, wyłonione ,,trójki,, przeszły do finału.

 

 

Powstał również wiersz o liczbie π. W środę uczniowie mogli zaprezentować przed kamerkami akcent matematyczny ubioru. Nie ukrywam, że z radością podzieliłam się moją kolekcją koszulek.  Dużo uśmiechu wywołały zdjęcia pościeli matematycznych jako motywu na ten dzień (przecież nie wszystkie lekcje ,,muszą" odbywać się przy biurku 😉 ).

 

Czwartek czyli Światowy Dzień Mózgu był doskonałą okazją do pracy samodzielnej. W klasach siódmych powstało dużo quizziz o potęgach. Finał Mistrz tabliczki mnożenia ze względu na egzaminy próbne, został przesunięty na poniedziałek. Natomiast w piątek wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu plastycznego: Trójkąt Penrose’a.

 

Przez cały tydzień trwało zbieranie zdjęć cyferek z otoczenia, aby zgodnie z projektem z grupy matematycznej Pi-stacja stworzyć rozwiniecie liczby π.

 

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wzięli udział i mieli ochotę na taką zabawę oraz konkursy pomimo jak mniemam znużenia  nauczaniem zdalnym. Tym bardziej doceniam Waszą aktywność i kreatywność. Poza ocenami i punktami nagrody rzeczowe pojawią się na koniec roku szkolnego.

 

Poniżej zamieszczam wyniki:  

Mistrz tabliczki mnożenia: 

IV-VI          Filip P. IVa 

VII-VIII      Wojtek Ł. VIIIa 

Wiersz o π: 

Julia P. VIIIa 

Trójkąt Penrose’a: 

IV-VI         Jan K. VIb 

VII-VIII      Amelia P. VIIa 

Wyróżnienie  

Jakub Ż. IVa 

Wypieki π: 

Maria N. i Zofia Rz. VIIb 

 

Gratuluję i zapraszam do obejrzenia pięknych prac.

 

 

 Monika Mirys 

osoby.png

WALENTYNKI 2021 

14 lutego 2021r. na całym świecie obchodziliśmy Walentynki. W szkole z okazji tego święta zorganizowaliśmy pocztę walentynkową dla klas I-III oraz atrakcje na lekcjach zdalnych i plebiscyty. Osoby, które na swoje profilowe zdjęcie wrzuciły serduszko lub włączyły kamerki i były ubrane na czerwono miały pewne przywileje na lekcjach: nie musiały mieć odrobionej pracy domowej, odpowiadać i pisać lotnych kartkówek. Wiele osób bardzo się zaangażowało i miało tego dnia łatwiejszy dzień.

W poszczególnych klasach przeprowadziliśmy głosowania na najsympatyczniejszych uczniów. Oto wyniki:  

Klasa IV- Filip P., Ewa K.

Klasa V- Damian O., Klaudia W.

Klasa VIa- Mikołaj B., Maja L.

Klasa VIb- Piotr J., Maja P. 

Klasa VIIa- Bartosz M., Milena Ż.,  Martyna P.

Klasa VIIb- Hubert K.,Maja Ł.

Klasa VIIIa- Maksymilian R., Amelia F., Julia P., Maja W.,  Martyna R.

Klasa VIIIb- Jakub W., Patrycja K.

Tego dnia zorganizowaliśmy również plebiscyt na najbardziej pomysłowego nauczyciela, najbardziej opanowanego nauczyciela, przyjacielskiego nauczyciela, nauczyciela z wielkim optymizmem i na najżyczliwszego pracownika szkoły.

 

Poszczególne konkurencje wygrały następujące osoby: 

BRATNIA DUSZA – przyjaciel wszystkich uczniów- Marcin Bartłoszewski 
POMYSŁOWY DOBROMIR – nauczyciel najbardziej pomysłowy- Aleksandra Frankenberg 
ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ – nauczyciel najbardziej opanowany- Marcin Bartłoszewski 
TRYSKAJĄCY HUMOREM – nauczyciel z wielkim optymizmem- Marcin Bartłoszewski 
POMOCNA DŁOŃ- najżyczliwszy pracownik szkoły- Jarosław Prostański 

 

Gratulujemy wszystkim osobom  wyróżnionym i dziękujemy za miłą zabawę.

Przewodniczący SU: 

                                                                                                                           Wojciech Łęgosz

Zastępca:

Zuzanna Miller 

Codeweek 2020 (Copy).png

My w Skoszewach kodujemy, naszą przyszłość budujemy!- II edycja

 

Już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej inicjatywie, jaką była  VIII edycja CodeWeek. czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Podobnie jak w zeszłym roku do inicjatywy przestąpili niemal wszyscy uczniowie klas 1-8 oraz wszystkie przedszkolaki.

Nauczyciele trzylatków doskonale wiedzą, że zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. W związku z tym Gupa 3 latków zapoznała się z kodowaniem  poprzez zabawę z kolorowymi kubkami na macie i chustą animacyjną,  dzięki czemu dzieci nauczyły się podstawowych kolorów

 16 października grupa Biedronek wybrała się z kolei na grzybobranie na macie do kodowania. Gra polegała na rywalizacji dwóch zespołów. Każdy z zespołów miał ułożone na planszy krążki z grzybami (muchomory, borowiki, kurki), a także otrzymał 20 krążków ze strzałkami oraz pionek i kostkę. Zadaniem drużyn było przejść przez matę do kodowania od jednego koszyczka do drugiego, trzeba było omijać krążki z muchomorami, a za zatrzymanie na krążku z borowikiem otrzymywało się 2 punkty za krążek z kurką 1 punkt. Plansze trzeba było pokonać w mniej niż 20 ruchach, aby tego dokonać dzieci po wykonanych ruchach na planszy rozkładały krążki ze strzałkami. Ilość ruchów losowana była przez rzut kostką. Wygrywała drużyna, która dotarła do mety w mniej niż 20 ruchach i uzbierała jak najwięcej punktów. W naszej grupie wygrała drużyna czerwona, w nagrodę mogli wybrać następną zabawę. Dzieci przy kodowaniu świetnie się bawiły. Biedronki uwielbiają zabawy z matą do kodowania. Gra inspirowana scenariuszem ze strony www.uczymydzieciprogramować.pl stworzonym przez Annę Świć.

 Pod koniec października również grupa Motylków wzięła udział w ósmej edycji Codeweek. Dzieci uczyły się  na zajęciach logicznego myślenia oraz wspólnej zgodnej współpracy. Było dużo śmiechu i radości  podczas zabawy z matą i krążkami.

                                                   

Dzieci z grupy ,,Jagódki” również brały udział w tej inicjatywie. Doskonale bawiły się kodując przy pomocy kolorowych kubeczków oraz owoców. Zarówno prowadzący zajęcia,  jak i dzieci uważają, że jest to bardzo atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę. 

W klasie IIIb zajęcia kodowania odbywały się na kole „Ortografia na wesoło” oraz na lekcji „Kolory jesieni”.

Na zajęciach z informatyki zgłębiano tajniki kodowania na platformie www.codable.com.

Również  klasa 1b wzięła udział w różnorodnych zajęciach, podczas których dzieci uczyły się programowania na różne sposoby. Odkodowywali obrazki zgodnie z instrukcją słowną, jak i znajdującą się na karcie pracy. Kodowali za pomocą strzałek oraz według określonej cechy. Wykonywali zadania, których rozwiązania tworzyły klucz do układania wież z kolorowych kubeczków i klocków. Wszystkie zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego.

W klasach starszych zajmowaliśmy się programowaniem w ramach inicjatywy „Godzina kodowania”. Uczniowie klas starszych skończyli e-learingowe szkolenia, wykazując aktywności na platformie hourofcode.com. Uczniowie w zależności od stopnia zaawansowania i posiadanej już wiedzy wykorzystywali podczas pracy elementy programowali w językach C, C++, Javascript, Python, html, css. Nie zabrakło Gwiezdnych wojen, Minecraftu, Milczącego nauczyciela, Blockly i wielu, wielu innych.

Po raz kolejny wszyscy zaangażowani nauczyciele uznali, że Inicjatywa związana z CodeWeekiem, Europejskim Tygodniem Kodowania , przysparza uczniom dużo zadowolenia i radości, w związku z czym liczymy na to, że w przyszłym roku szkolnym do  kodowania włączą się do zabawy kolejni nauczyciele oraz uczniowie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Ps. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom za udział w tej inicjatywie.

                             Zebrała:  Aneta Kramarz

IMG_5748 (Copy).JPG

Wybory do samorządu uczniowskiego

 

Dnia 07.10. 2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą.

 

Kandydaci na przewodniczącego SU rozwiesili na korytarzu plakaty oraz rozdawali ulotki ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich.

 

Dzień przed wyborami odbyła się debata wyborcza, podczas której kandydaci  prezentowali swoje osoby i programy. Obietnice padły, a ich realizacja po wyborach, będzie mogła być w przyszłości rozliczana przez koleżanki kolegów!

Same wybory odbyły się w czwartek. Wzięli w nich udział: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

 

Oto wyniki głosowania:

  1. Wojciech Ł kl. VIII  – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

  2. Zuzanna M. kl. VIb - Zastępca

  3. Filip M. kl. VIIa – Sekretarz

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!!!

Aleksandra Frankenberg

received_1105544093175603.jpeg

Sprzątanie świata - klasy pierwsze

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

received_334071557654898 (Copy).jpeg

Zawody lekkoatletyczne

 

 

          W dniu 25.09.2020r po dłuższej przerwie nasi uczniowie wrócili do rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych.

 

l rzut ligi lekkoatletycznej odbył się w Bełchatowie gdzie nasi zdolni uczniowie przywieźli 6 medali : Milena ll m. w skoku w dal (2008 i mlodsi), Michalina ll m. w biegu na 200m (2008 i mlodsi), Emilka ll m. w biegu na 600m (2008 i mlodsi), Olek ll m. w biegu na 60m (2008 i mlodsi), Michał ll m. w biegu na 100m (2006-2007) i Maja, Michalina, Milena i Ewa l m. w sztafecie szweckiej (2008 i mlodsi).

 

 

Z całego serca gratulujemy za ambicję i zaangażowanie i czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody:)
Ze sportowymi pozdrowieniami

 

 

Edyta,Justyna,Kamila i Czarek.

WYDARZENIA  2020/21

bottom of page